Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

Đaci Muzičke škole "Stanković" protestuju isped te ustanove, a nakon što im je direktorka zapretila policijom. Osim njih, na taj skup došli su i studenti, srednjoškolci, kao i drugi građani.

Ispred Muzičke škole „Stanković“ u toku je protest, a nakon što su đaci odlučili da stupe u potpunu blokadu. Pošto su tu odluku preneli direktorki, ona im je zapretila policijom.

„Rekla je da će doći policija i izbaciti nas iz škole“, naveli su oni u razgovoru sa reporterom Nova.rs.

Đaci na ulici skandiraju „svi u blokade“.

Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

Zbog protesta blokirana je jedna traka Ulice kneza Miloša, a kao podrška đacima te škole došli su studenti više fakulteta u Beogradu, đaci Pete i Treće gimnazije, kao i drugi srednjoškolci.

Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

Učenici Muzičke škole „Stanković“ su već mesec i po dana u delimičnoj blokadi. Kako su nam rekli, direktorka nije htela da im da ključ, a plan je da do daljeg ostanu u blokadi.

Kako javlja reporter Nova.rs, preko puta škole je Pionirski park, gde su „studenti koji žele da uče“. Tamo se nalazi veliki broj policajaca.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar