Oglas

1647899759-racuni-32-scaled (1)racun struja
Foto:Vesna Lalić/Nova.rs; shutterstock
Foto:Vesna Lalić/Nova.rs; shutterstock

Ministarka tvrdi: Neće biti poskupljenja struje za građane

autor:
14. mar. 2024. 12:52

Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da se cena struje za građane neće povećavati u ovoj godini, dok se radi na metodologiji obračuna cena za privredu koje će se snižavati kasnije tokom godine.

Oglas

"Prošle godine smo pre izbora rekli, posle posete misije Međunarodnog monetarnog fonda, da nije planirano povećanje cene struje za građane. U saradnji sa Elektroprivredom Srbije i Srbijagasom radimo na novoj metodologiji obračuna cena za komercijalne potrošače, koja će se snižavati kasnije tokom godine, ukoliko se trenutni tržišni trend nastavi", rekla je Đedović Handanović za TV Pink.

1687881379-Tan2023-06-2716135538_7-1024x683.jpg
Dubravka Đedović Foto:TANJUG/ MRE/ EMILIJA JOVANOVIĆ | Dubravka Đedović Foto:TANJUG/ MRE/ EMILIJA JOVANOVIĆ

Ona je podsetila da je prošle godine bilo korekcije cena, ali je nastavljena politika popusta za domaćinstva za racionalnu potrošnju električne energije koji idu i do 40 odsto.

"Više od 1,5 miliona domaćinstava mesečno ostvaruje popuste, što pokazuje da su nastavili i ove grejne sezone da se ponašaju odgovorno. Takođe, izdvojili smo značajna finansijska sredstva i dvostruko povećali broj energetski ugroženih domaćinstava koji imaju umanjene račune i do 50 odsto za struju, gas i grejanje", rekla je Đedović Handanović.

BONUS VIDEO Hoće li pojeftiniti struja?







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare