Laslo Đere
Laslo Đere; Foto: Starsrport/Serbia Open

Srpski teniser je prošao prvo kolo na Rolan Garosu, a u drugom odmah "mina".

Grafika: Slađana Đermanović/Nova.rs

Laslo Đere je u prvom kolu Rolan Garosa pobedio litvanskog tenisera Rikardsa Beraknisa rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:4, 6:4.

Srpski teniser je na startu oduzeo dva puta servis Litvancu, ali je iskoristio tek drugu priliku za osvajanje seta, pošto je izgubio servis pri rezultatu 5:2.

U drugom setu je odmah u prvom gemu stekao brejk prednosti, koji je čuvao do kraja.

Treći set je krenuo loše po srpskog tenisera, jer je Beraknis poveo sa 2:0. Đere je uspeo da se vrati i povede ekspresno sa 4:2. Sačuvao je servis do kraja meča i uspeo je da pobedi Litvanca za dva sata i pet minuta.

Najbolji rezultat Đerea na Rolan Garosu su plasmani u treće kolo, 2019. i 2021. godine.

U drugom kolu će igrati protiv drugog tenisera sveta Danila Medvedeva, koji je savladao Argentinca Fakunda Bagnisa rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:2, 6:2.

Rolan Garos se igra za nagradni fond od 43,6 miliona evra.

BONUS VIDEO Barbara Šet o rivalstvu Đokovića i Nadala i značaju da Novak ostane prvi

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram