Rukomet Srbija vs Crna Gora Foto:FEDERICO GAMBARINI / AFP / Profimedia

Rukometašice Srbije poražene su od Crne Gore rezultatom 33:17 u poslednjem meču druge grupne faze Svetskog prvenstva u Nemačkoj.

Srbija je pobedom mogla da osigura plasman u četvrtfinale, ali je umesto toga odigrala najgori meč na ovom turniru.

Naše rukometašice su drugu fazu Svetskog prvenstva okončale sa dve pobede, jednim remijem i dva poraza, što nije dovoljno za četvrtfinale.

Crnogorke sada imaju tri pobede i dva poraza, te čekaju poraz Španije od Nemačke kako bi se plasirale dalje. Ukoliko Špankinje ipak pobede u poslednjem kolu, onda će one u četvrtfinale, jer imaju bolji međusobni skor sa Crnom Gorom.

PROČITAJTE JOŠ:

Srbija u meču odluke od prvog minuta nije bila na potrebnom nivou. Crnogorke su povele 5:0 i tako najavile da će utakmica ići samo u jednom smeru.

Mučile su se Srpkinje u napadu, golmanka Keli Armel Atingre je blistala na golu Crne Gore i na poluvremenu je bilo 13:9.

Nije to bila nedostižna prednost u teoriji, ali Srpkinje su u drugom poluvremenu bile još slabije nego u prvom. Mnogo grešaka u napadu i izgubljenih lopti za Srbiju rezultirale su lakim golovima Crnogorki, koje su zaista blistale u najbitnijim trenucima.

Credit line: Jürgen Kessler / imago sportfotodienst / Profimedia

Odbrana Srbije se takođe raspala u drugom delu, naše rukometašice su bile potpuno bez samopouzdanja i propustile su veliku šansu da odu u završnu fazu Svetskog prvenstva.

Najbolja u pobedničkom timu bila je Dijana Trivić sa devet golova, dok je Matea Pletikosić postigla sedam. Kod Srbije se istakla Dragana Cvijić sa pet golova, dok je dva manje imala Jovana Skrobić.

Inače, drugoplasirana reprezentacija iz naše grupe će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Norveške i Brazila.


Crna Gora – Srbija 33:17 (13:9, 20:8)

Dvorana: Vestenhalen; Sudije: Konjičanin A, Konjičanin D;

Crna Gora: Škerović, Marsenić 1, Jauković 3, Pletikosić 7, Godeč 1, Atingre 1, Trivić 9, Džaferović, Vukčević 4, Marsenić M, Božović, Brnović 2, Bulatović 5, Tatar, Pavićević, Grbić;

Srbija: Radosavljević 1, Krpež-Slezak 1, Lazić, Agbaba 1, Janjušević 1, Risović, Mitrović, Kocić, Jovović 2, Skrobić 3, Petković, Veličković 1, Radević1 , Cvijić 5, Vukajlović, Garović 1;


Standings provided by Sofascore

CRNA GORA - SRBIJA 33:17

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar