Oglas

Željko Obradović protiv Huventuda
Željko Obradović protiv Huventuda; Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Željko Obradović protiv Huventuda; Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Žoc: Sramota me da kažem jednu reč za priče o sukobu Zagorca i Kurucsa

21. nov. 2021. 00:55
>
21. nov. 2021. 01:05

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je da su pisanja o sukobu Radeta Zagorca i Rodionsa Kurucsa neistinita.

Oglas

Obradović je reagovao posle utakmice protiv Buudćnosti u devetom kolu ABA lige, gde je Partizan pobedio sa 75:66."Prvo, zaista želim da čestitam igračima na pobedi, na svemu što su uradili. Igrali smo dobro prvo poluvreme, pa imali jedan pad u trećoj četvrtini, a onda najbolju odbranu u minutima koji su odlučili utakmicu. Doprinos svih igrača je bio na izuzetnom nivou i čestitam svima na tome. Protiv odlične Budućnosti, koja je igrala veoma pametno. I sve što sam pričao o njima, tako je i bilo. Znaju u svakom trenutku kako da reaguju, predvođeni su izvanrednim trenerom Aleksandrom Džikićem", rekao je Obradović.Posebno mu je drago što je navijanje bilo dobro, a svestan je i da je Džikićev tim bio oslabljen neigranjem nekolicine igrača.Obradović je prokomentarisao i činjenicu da sada predstoji reprezentativno okupljanje, gde će više njegovih košarkaša biti odsutno."Mnogo igrača ide u reprezentacije i poželeo sam svima sreću dok igraju tamo i da imaju na umu da su igrači Partizana, bez obzira na to za koju reprezentaciju igraju", istakao je trener crno-belih.Obradović je potom sam reagovao i prokomentarisao situaciju sa Radetom Zagorcem i Rodionsom Kurucsom.Mediji su preneli da je između njih dvojice došlo do sukoba, pa je zato bilo turbulencija u timu.https://youtu.be/un3h_11Xhj0"Imam ja pitanje. Pošto ja verujem da ovaj deo mog posla, obraćanje vama novinarima, jeste nešto što je vama važno i uz veliko poštovanje prema vašoj profesiji, ali ne mogu da ne kažem ko zaista ne prati štampu, televziju i ne zanimaju me komentari previše. Ali, istine radi moram da reagujem i da kažem da to što se pojavilo o eventualnom sukobu Radeta Zagorca i Kurucsa, da je to neistina. A to može da se prevede u onu drugu reč, koju ja neću da upotrebim, jer me je sramota. Znači taj koji je lansirao tu priču, treba da razmisli zašto ju je lansirao i zbog čega. A svi vi koji ste preneli to, da je bio sukob, to je apsolutna neistina. I molim toga koji je prvi objavio da sledeći put okrene telefon i da pita, ili da dođe ovde, jer to nije vest i novinarstvo.

Željko Obradović
Željko Obradović; Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs © | Željko Obradović; Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

"Vi znate šta je to. Hoću da zaštitim te ljude, jer su to pošteni momci i ta informacija nije istina. Drago mi je da su navijači dočekali Zagorca ovako kako su ga dočekali. To je momak koji voli Partizan, kome je Partizan u srcu i koji će uvek sve od sebe da da. Stvari između nas na treningu i svlačionici, to je naša intima, a ovo što je pisano o Zagorcu i Kurucsu je neistina. Još jednom vas molim, da ako hoćete da pišete nešto o ovom timu i klubu, imate adresu. Javite se našem portparolu koji će mene da nazove i ja ću da kažem da li je istina ili ne. Postoji i ona druga reč, za koju me je sramota da je upotrebim, a velika je. Nadam se da ste me shvatili. Imao sam potrebu ovo da kažem", obrazložio je Obradović.Zagorac nije nosio kapitensku traku pred Budućnost i menjao ga je Nemanja Dangubić. Protiv Budućnosti je traka opet vraćena Radetu."Moja odluka je da Rade Zagorac večeras bude kapiten i ostaće kapiten. Mi smo imali jedan pravi razgovor, pošten, ljudski, dobar i meni je što se tiče njega, on čovek koji voli Partizan i koji ima sve ljudske kvalitete, kao i Dangubić, da bude onaj koji nosi traku Partizana", zaključio je Obradović.BONUS VIDEO: Željko Obradović o promeni kapitena i ponašanju košarkaša Partizana

Oglas

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=zeljkoobradovickonferencijazanovinareik-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="2705202"]Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare