Košarkaška reprezentacija Slovenije je izgubila u četvrtfinalu Mundobasketa od Kanade sa 100:89.

Sve utakmice Mundobasketa pratite u direktnim prenosima uz SBB na kanalima Sport kluba.

Tako je ovaj poraz obezbedio Srbiji plasman na Olimpijske igre, a sada „orlovi“ znaju i rivala u polufinalu.

Kanada će u petak od 10.45 časova u polufinalu Mundobasketa igrati sa Srbijom. U drugom polufinalu od 14.30 će se sastati selekcije SAD-a i Nemačke.

Najefikasniji u selekciji Kanade bio je Šej Gildžes-Aleksander sa 31 poenom, dok je Ar Džej Baret dodao 24. U selekciji Slovenije najbolji je bio Luka Dončić sa 26 poena, dok je Klemen Prepelič dodao 22.

Selekcija Kanade dobila je prvu četvrtinu rezultatom 26:24, dok je Slovenija bila bolja u drugom delu meča 26:24. Kanada je zaigrala angažovanije u drugom poluvremenu, a u trećoj četvrtini maksimalna prednost iznosila je 16 poena u 28. minutu (77:61).

Slovenija je do kraja treće četvrtine smanjila prednost Kanade na 80:71. Kanadski košarkaši su u 33. minutu ponovo stekli 16 poena prednosti (92:76). Slovenija je u 36. minutu prišla na minus devet (94:85), ali je Kanada odbila nalet protivnika i zasluženo je stigla do pobede.

U poslednjoj četvrtini isključeni su Luka Dončić, kao i košarkaš Kanade Dilon Bruks. Slovenija će u nastavku takmičenja na Mundobasketu igrati sa Litvanijom za plasman od petog do osmog mesta.

Kanada – Slovenija 100:89 (26:24, 24:26, 30:21, 20:18)

Dvorana: Mol of Asija; Sudije: Roberto Vazkez, Manuel Maconi, Gatis Salins;

Slovenija: K. Prepelič 22, Glas, Dragić 10, Blažič 3, Šamar, Nikolić 8, Dončić 26, Tobi 8, Dimec 2, Hrovat 7, Cebašek 3, B. Prepelič;

Kanada: Dort 8, Aleksander-Voker 14, Bel-Hejns, Skrab, Gildžis-Aleksander 31, Bruks 14, Beret 24, Olinik 7, Pauvel, Edej, Edžim, Aleksander;

Kanada - Slovenija 100:89