Oglas

NBA: Portland Trail Blazers at Denver Nuggets
Foto: Imagn Images / ddp USA / Profimedia
Foto: Imagn Images / ddp USA / Profimedia

VIDEO Jokić je igrao svemirsku košarku, ali je Marej oborio rekord karijere: Nagetsi izgledaju kao šampionski tim, izvodili lude stvari

13. feb. 2025. 07:18

Denver Nagetsi su srušili Portland Trejlblejzerse sa 132:121 (drugi put zaredom) za osmu pobedu u nizu, a ovog puta glavna zvezda meča nije bio Nikola Jokić.

Oglas

Nikola Jokić je stigao do 25. tripl-dabla u sezoni i jedan je od trojice igrača u istoriji koji su stigli do ovog učinka. Pre njega su to uradili Rasel Vestbruk i Oskar Robertson.

Džamal Marej je stigao do rekorda karijere od 55 poena, pa je 26 poena, 15 skokova i 10 asistencija Jokića zvučalo previše "obično".







Marej je pogodio neverovatnih 20 od 36 šuteva iz igre, od toga čak sedam za tri poena. To je treći najbolji učinak u istoriji franšize. Ispred je Dejvid Tompson sa 73 poena 9. aprila 1978. godine, a drugi je ko drugi nego Jokić koji je 7. decembra stigao do 56 poena.

Ovo veče je bilo posebno i po tome što je slavljeno srpsko nasleđe u Denveru. Anferni Simons je predvodio Portland sa 26 poena, dok je Donovan Klingan stigao do 17 poena i 20 skokova.







Zanimljivo Jokić sada ima 1.432 poena, 602 skoka, 492 asistencije, 99 pogođenih trojki i 87 ukradenih lopti u 48 utakmica. U istoriji lige su samo Luka Dončić, Džejms Harden, Lebron Džejms i Rasel Vestbruk jedini stigli do tih brojki u toku cele sezone.













BONUS VIDEO Bogdan Bogdanović za Nova.rs o prvom treningu, selektoru Pešiću, Srbiji, neverici Amerikanaca



Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare