Partizan vodi veliku bitku u prvom kolu grupe D Lige konferencija protiv ekipe Slovacka u Češkoj.

#related-news_0

Gubio je Partizan sa 2:0 na poluvremenu i imao igrača manje zbog isključenja Kristijana Belića, ali su se u nastavku crno-beli vratili.

Sve se desilo u režiji Fusenija Dijabtea koji je za sedam minuta doneo izjednačenje.

Prvi šut u okvir gola, prvi šut na gol uopšte ispalio je Dijabate sa preko 20 metara, golman Nguen je bio markiran, nije stigao da se baci ulevo na vreme i samo je zakačio loptu koja je završila u mreži i Partizan je smanjio zaostatak.

Ali to nije bilo sve.

Dijabate je driblao sleva, jedna biciklica, šut, pa onda od noge igrača Slovackog u bliži ugao i mrežu za 2:2 i neverovatan povratak Partizana.

To je dalo krila crno-blima koji su uskoro kompletirali preokret.

Partizan je uspeo da preokrene za 17 minuta nastavka u jednom od najčudnijih početaka drugog poluvremena koje su Beograđani imali u Evropi. Gomeš je prihvatio odbitak sa desetak metara, bio je precizan i iz prve šanse je pokazao koliko ume čim mu se ukaže šansa.