Šerif Endijae Derbi Partizan vs Crvena zvezda Foto:Amir Hamzagić/Nova.rs

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Partizan rezultatom 0:4 na stadionu u Humskoj u okviru 9. kola Superlige Srbije.

Bio je ovo 174. večiti derbi, a Zvezda je pokazala da je u ovom trenutku bolji i kvalitetniji tim, dok je Partizan nastavio očajan niz, pošto nema pobedu još od 4. avgusta i duela sa Železničarom iz Pančeva.

Golove za Zvezdu postigli su Šerif Endiaje sa penala u 24, 55. i 65. minutu, te Silas Mvumpa u nadoknadi prvog poluvremena, preciznije u 48. minutu.

Zvezda je posle ovog kola prva na tabeli sa 22 boda, dok Partizan deli tek osmu, odnosno devetu poziciju sa 11 poena iz sedam mečeva.

U narednom kolu crveno-beli igraju protiv Železničara iz Pančeva, dok će Partizan ići na gostovanje u Lučane protiv ekipe Mladosti, koja je druga na tabeli.

Od prvog minuta bilo je jasno da će Zvezda više napadati i da je na terenu bolji tim. Prva prilika viđena je u petom minutu. Endiaje je uspeo da stigne loptu pre nego što je otišla u gol-aut, poslao ju je ka petercu, a tamo je malo falilo da Silas dođe do nje i šutira kako je hteo. Ipak, to se nije desilo, pa je Silas nekontrolisano zahvatio loptu.

U 20. minutu Kovač je proklizao u svom kaznenom prostoru, a onda je ispružio ruku i lopta ga je pogodila. Sudija je nakon reakcije iz VAR sobe otišao da gleda snimak, a onda je pokazao na belu tačku. Fudbaleri Partizana su imali šta da kažu sudiji, ali odluka je bila ispravna.

Endiaje je šutirao veoma precizno, Jovanović je pogodio stranu i bio blizu lopte, ali nije uspeo da odbrani.

Prvu pravu šansu za Partizan imao je Zahid, koji je dobio pas od Bibarsa Natha, ali je šutirao slabo po zemlji.

U 32. minutu tresla se i prečka. Zubairu je centrirao, Jurčević je sa druge stative pametno gađao dalji ugao iz teške situacije, ali je pogodio prečku.

Piter Olajinka se obrukao u 35. minutu. Dobio je loptu na oko pet metara od gola, bio je potpuno sam, ali nije šutirao, već je hteo da asistira. Lopta nije došla do Šerifa, odbrana Partizana je lako otklonila opasnost, a u ovoj situaciji se videlo da Olajinki nedostaje samopouzdanja.

Nešto kasnije zapretio je i Timi Maks Elšnik, ali je šutirao snažno preko gola iz povoljne situacije.

Derbi Partizan vs Crvena zvezda Foto:Amir Hamzagić/Nova.rs

Na drugoj strani malo je falilo da Natho zatrese mrežu, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, Glazer nije odbranio, ali je lopta prošla tik pored stative.

Zvezdina odbrana je bila čvrsta krajem prvog dela, a nagrada za to stigla je u napadu i to u dubokoj nadoknadi. Trajala je dugo akcija crveno-belih, činilo se da na kraju neće biti ništa od nje, ali je Andrija Maksimović (17) pametno odložio loptu do Silasa, koji je šutirao po zemlji i pogodio dalji ugao. Jovanović je bio nemoćan.

Prva velika prilika u drugom poluvremenu viđena je u 52. minutu. Ivanić je proigrao Silasa nakon velike greške Ilića, ali se Zvezdin krilni igrač okliznuo u završnici. Lopta je došla do Maksimovića koji je šutirao iz prve, ali je Jovanović odbranio. Nekoliko trenutaka kasnije pokušao je Ivanić, ali je lopta otišla preko gola.

U 55. minutu viđen je novi gol, kada je Elšnik je odradio veći deo posla, probio gotovo kroz sredinu i spremio šansu za Endiajea, koji je sa nekih šest metara matirao Jovanovića.

Pokušao je Slovenac nešto kasnije i sam da zatrese mrežu, ali je lopta otišla pored gola.

U 65. minutu Jegor Prucev je centrirao sa desnog krila, a Endiaje zatresao mrežu, što je ujedno značilo i njegov het-trik.

Imao je Elšnik grešku, koju je ispravio Điga, pošto je intervenisao ispred Zubairua u kaznenom prostoru.

Kasnije je i Đorđe Jovanović zakasnio na centaršut rezerviste Lazareviča, ali Omri Glazer nije mnogo strahovao.

Do kraja utakmice nije bilo velikih prilika, a Glazer je intervenisao samo kod šuta Filipovića.

Partizan – Crvena zvezda 0:4 (0:2)