Fudbalska reprezentacija Urugvaja osvojila je treće mesto na Kupu Amerike, pošto je u Šarlotu posle penala pobedila selekciju Kanade rezultatom 4:3, nakon 2:2 posle 90 minuta igre.

Urugvaj je poveo u osmom minutu golom Rodriga Bentankura. Ismael Kone je poravnao rezultat u 22. minutu.

Kanada je u 80. minutu povela 2:1, strelac je bio Džonatan Dejvid. Luis Suarez je golom u 90+2. minutu spasio Urugvaj od poraza.

Na Kupu Amerike nema produžetaka pa se tako posle 90 minuta igre pristupilo izvođenju penala.

Za Urugvaj su pogodili Federiko Valverde, Bentankur, Đorđijan de Arasketa i Suarez.

U redovima Kanade precizni su bili Dejvid, Moize Bambito i Matje Šojnier, golman Urugvaja Serhio Roće je odbranio penal Koneu, dok je Alfonso Dejvis podio prečku.

Finale Kupa Amerike između branioca titule Argentine i Kolumbije zakazano je za noć između nedelje i ponedeljka u 2.00 po srednjeevropskom vremenu u Majamiju.