Fudbaleri Voždovca pobedili su Novi Pazar u meču 31. kola Superlige Srbije sa 1:0.

„Zmajevi“ su na teškom gostovanju slavili jednim golom u drugom poluvremenu, a strelac je bio Džunior Flemings.

U meču punom tenzija viđen je i jedan crveni karton, a Voždovac je upisao tek prvu pobedu u tekućoj godini.

Voždovac je poveo kada je Flemings u 56. minutu ostao sam na levoj strani posle dobrog prijema Teodorovića i pravovremenog dodavanja kroz odbranu Novopazaraca.

Pazarcima je Ebenizer Anan nakon toga dobio crveni karton i isključen je pošto je s leđa odgurnuo glavu Milanu Kolareviću, a prethodno je ofanzivac Voždovca napucao loptu ka njemu i promašio ga.

Kasnije je došlo i do koškanja posle duela Mirkovića i Petrovića, dok se na udarac bez lopte žalio i Lazar Kojić.

Igračima Voždovca je podeljeno čak devet žutih kartona, na drugoj strani je „požuteo“ i Adem Ljajić, uz još jednog saigrača i isključenog Anana, a rezultat se nije menjao nakon 56. minuta.

Voždovac sada ima 33 boda na 12. mestu tabele, dok je Novi Pazar sa 36 bodova na desetom mestu i u bezbednoj zoni. Istog dana su odigrana još dva meča prvog kola plej-auta Superlige.

Spartak iz Subotice je pobedio na svom terenu ekipu Javora sa 1:0, golom Kolinsa Atulea u 62. minutu, samo sedam minuta nakon što je ušao kao rezervista.

Istim rezultatom je i Radnički iz Niša pobedio ekipu Radnika iz Surdulice, pošto je David Petrović pogodio mrežu protivnika u devetom minutu sudijske nadoknade na asistenciju Stefana Vukića.

Ta pobeda Radničkom znači skok na 11. mesto Superlige, dok Radnik ostaje prikovan za dno elitnog ranga takmičenja sa samo 17 bodova.