Fudbaleri Liverpula pobedili su Fulam u meču 34. kola engleske Premijer lige sa 3:1.

Fulam je na svom Krejven Kotidžu uspeo da bude konkurentan jednom od tri pretendenta za titulu prvaka Engleske samo u prvom poluvremenu.

Tada je Fulam u nadoknadi uspeo da se vrati u meč golom za 1:1, ali je kasnije ekipa Jirgena Klopa rešila pitanje pobednika sa dva gola u nastavku.

Liverpul je poveo u 32. minutu golom Trenta Aleksander-Arnolda, da bi u drugom minutu nadoknade rezultat poravnao Timoti Kastanj.

Trent je iskoristio slobodan udarac za Liverpul iz druge izgledne situacije u dotadašnjem delu meča, samo nekoliko minuta nakon što je Harvi Eliot pogodio živi zid.

Poslao je pravu navođenu raketu preko živog zida i pronašao ćošak Fulamovog gola za 1:0. Fulam je izjednačio posle velike gužve u šesnaestercu Liverpula i potencijalno ponekog nedosuđenog penala.

Kastanju se lopta odbila na nogu i on je sa oko 11 metara pogodio dole ulevo za 1:1. Eliot se iskupio za loš slobodnjak presečenom loptom i dodavanjem za Rajana Gravenberha koji je sa dvadesetak metara ispalio strašan udarac i od stative pogodio za 2:1 u 53. minutu.

Konačan rezultat postavio je Diogo Žota u 72. minutu koji je dobro istrčao posle dodavanja Kodija Gakpa i opet se pokazao kao Klopov džoker.

U toj situaciji je bilo posla i za ljude u VAR sobi koji su premeravali da li je bio u ofsajdu i gol je na kraju priznat, a pobeda upisana Liverpulu.

Tom pobedom se Liverpul popeo iznad Mančester sitija sa 74 boda. Isto toliko uz bolju gol razliku ima i Arsenal na prvom mestu, ali Mančester siti ima utakmicu manje i 73 boda na trećem mestu.