Fudbaleri Rumunije pobedili su Litvaniju u drugom meču grupe 2 u C diviziji UEFA Lige nacija sa 3:1.

Rumunija je posle ubedljivog trijumfa nad tzv. Kosovom pre nekoliko dana (3:0), lagano arhivirala i ekipu Litvanije.

Akteri su bili slični, pošto je Razvan Marin golgetersku formu, doduše sa penala, nastavio i sada.

Rumuni su poveli u četvrtom minutu kada je Valentin Mihaila dodavanje Nikolae Stančijua pretvorio u gol za 1:0.

Litvanci su poravnali rezultat pola sata kasnije kada je precizan bio Armandas Kucis, dok je Rumunija pitanje pobednika rešila u nastavku.

Marin je realizovao penal u 87. minutu, dok je Litvaniji devet minuta ranije VAR intervencijom poništen drugi gol u režiji Domantasa Antanavičusa.

Pogodak poništen zbog faula otežao je posao Litvaniji, Marin je kasnije bio precizan sa penala za 2:1, posle čega je Aleksandru Mitrica overio pobedu u drugom minutu sudijske nadoknade.

Rumunija sada ima šest bodova posle dva odigrana meča, tzv Kosovo posle pobede protiv Kipra (4:0) ima tri, koliko imaju i Kiprani, dok je Litvanija bez bodova.

BONUS VIDEO: Trening reprezentacije BiH u Mađarskoj