Fudbaleri Čelsija poraženi su u poslednjem meču kvalifikacija za Ligu konferencija od Serveta sa 2:1.

Londonski tim je svejedno uspeo da se plasira u Ligu konferencija zbog pobede u prvom meču ukupnim rezultatom 3:2, ali je ostao gorak ukus za slavne „plavce“.

Čelsi je poveo protiv Serveta golom Kristofera Nkunkua u 14. minutu, ali je Servet uspeo da preokrene golom Žeremija Giljemenoa u 32. i Enca Krivelija u 72. minutu.

Tu se potez trenera Serveta ispostavio kao dobitan, jer je Miroslava Stevanovića uveo u igru na poluvremenu umesto strelca prvog gola, a bosansko-hercegovački internacionalac je asistirao za drugi.

Servetu je to na kraju bila slaba uteha, dok su veče u Ligi konferencija obeležili još neki zanimljivi rezultati.

Panatinaikos je pobedio Lans sa 2:0 iako je Filip Mladenović skrivio penal koji je promašio Sotoka u 15. minutu.

Fjorentina je pobedila Puškaš akademiju tek posle penala sa 2:1, dok je bilo 1:1 posle 120 minuta fudbala i to uz dva crvena kartona za Ranijerija i Martinez Kvartu, dok je Olimpija iz Ljubljane pregazila Rijeku.

Navijači Rijeke su napravili skandal i prekinuli meč bacanjem baklji i pirotehnike na teren i nisu sprečili „petardu“ na semaforu u meču završenom 5:0.

Stefan Savić je bio tragičar Trabzona u penal seriji sa Sent Galenom, pa je turski tim stao na poslednjem koraku u borbi za Ligu konferencija.

Liga konferencija, rezultati revanša plej-ofa kvalifikacija:

Astana – Bran 3:0 (0:0)

(Žofri 60, 81, Karimov 90+1)

HJK – Klaksvik 2:1 (0:0)

(Tomas 90, Ervin 90+3 – Frederiksberg 57)

Zira – Omonija 1:0 (0:0)

(Rafael Ucig 79)

Ružomberok – Noah 3:1 (2:0)

(Luteran 10, Hladik 45+2, Boda 71 p – Mateus Aijas 88)

Olimpija Ljubljana – Rijeka 5:0 (4:0)

(Švajcer 2, 47, Talison 13, 45, Kojić 35)

Paks – Mlada Boleslav 0:3 (0:0)

(Džavo 48, Kralik 55, Pulkrab 90+2)

Pafos – Kluž 3:0 (2:0)

(Jaja 28, Goldar 31, Tankovic 49)

Trabzon – Sent Galen 1:2 (1:1 posle 120 minuta, SG prošao posle penala i 0:0 u prvom meču)

(Destan 52 – Šmit 31)

TNS – Panevežis 0:0

Serkl Briž – Visla 1:4 (0:2)

(Felipe Augusto 78 – Uriga 15, Kis 18, Gogol 73, Zvolinski 90+4)

Zrinjski – Vitorija Gimaraeš 0:4 (0:3)

(Manu 32, Santos 42, Oliveira 45+4, Gustavo 71)

Celje – Pjunik 4:1 (2:0)

(Nemanic 22, Bobičanec 42 p, Kucis 73, 85 – Kocijuc 63 p)

Maribor – Đurgarden 0:1 (0:1)

(Humet 4)

Hajdenhajm – Haken 3:2 (1:0)

(Pjeringer 30, Vaner 84, Honsak 90+2 – Inusa 59, Agbonifo 79)

Servet – Čelsi 2:1 (1:1)

(Giljemenot 32, Kriveli 72 – Nkunku 14)

Betis – Krivbas 3:0 (3:0)

(Ruibal 40, Ezalzuli 41, 43)

Larne – Linkoln 3:1 (2:1)

(Rajan 30 p, 43 p, 83 – Lopes 20)

Puškaš akademija – Fjorentina 1:2 (1:1 posle 120 minuta, Fjorentina prošla posle penala i 3:3 iz prvog meča)