Oglas

epa12577662 Real Madrid's head coach Xabi Alonso gestures during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Celta de Vigo, in Madrid, Spain, 07 December 2025.  EPA/Sergio Perez
Foto: EPA/Sergio Perez

Alonso spremio tri transfer bombe ako preuzme Liverpul, vrednost "paketa" procenjena na 245 miliona evra

17. mar. 2026. 17:32

Liverpul proživljava jednu od najtežih sezona u novijoj istoriji, a sudbina Arnea Slota visi o koncu.

Oglas

Dok se aktuelni šampion Engleske muči sa zaostatkom od čak 21 boda za vodećim Arsenalom, uprava kluba (FSG) već uveliko priprema teren za dolazak klupske ikone – Ćabija Alonsa.

Nakon razočaravajućeg remija protiv Totenhema (1:1), koji se bori za opstanak, pritisak na holandskog stručnjaka dostigao je tačku pucanja. Ugledni novinari poput Dejvida Liča i Bet Lindop opisuju trenutnu igru "Redsa" kao "neoprostivo lošu" i "bez ikakve hitnosti".

Scenario je jasan: Ukoliko Liverpul sutra uveče (sreda, 21:00) ispadne iz Lige šampiona od Galatasaraja, Slot će dobiti otkaz već ove nedelje. Navodno, privremeni trener je već u pripravnosti i čeka poziv da ugasi požar do kraja sezone.

Španski strateg, koji je sa Real Madridom već dokazao trenersku klasu, spreman je da preuzme kormilo, ali pod jasnim uslovima. Alonso zahteva potpunu rekonstrukciju tima i identifikovao je tri ključna pojačanja svetske klase: Aleksandar Bastoni ćija se vrednost procenjue na 80 miliona, Bredli Barkola vrdan 100 miliona i Adam Vorton 65 miliona.

Bastoni: Alonso ga vidi kao "kamen temeljac" nove odbrane koja mora da vrati čvrstinu kakvu je Liverpul imao u najboljim danima.

Barkola: Mlada zvezda PSŽ-a projektovana je kao dugoročna zamena za Mohameda Salaha. Iako ga Parižani smatraju nedodirljivim, Liverpul će pokušati da "razbije banku" ponudom od devet cifara.

Varton: Talentovani Englez bi doneo neophodnu energiju i kreativnost u vezni red koji je ove sezone potpuno podbacio pod Slotovom komandom.

Sutrašnji revanš osmine finala protiv Galatasaraja nije samo borba za prolaz dalje, već i presudni momenat za budućnost kluba. Kvota na pobedu Liverpula iznosi 1.30, što ih stavlja u ulogu apsolutnog favorita, ali atmosfera na stadionu i pritisak javnosti mogli bi da budu otežavajući faktor.

Sve oči su uprte u "Enfild" sutra od 21 čas. Želite li da pripremim detaljnu taktičku analizu kako bi se Bastoni, Varton i Barkola uklopili u Alonsov prepoznatljiv sistem igre sa trojicom u poslednjoj liniji?

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare