Zakazan veliki spektakl u polufinalu FA Kupa.

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su na gostujućem terenu pobedili drugoligaša Notingem Forest sa 1:0.

Jedini gol postigao je Diogo Žota u 78. minutu.

Domaći su u završnici tražili penal, posle starta golmana Liverpula Alisona na Rajanu Jejtsu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije ostala odluka glavnog sudije.

Mančester siti je u četvrtfinalu pobedio Sautempton sa 4:1, a Kristal Palas je bio bolji od Evertona sa 3:0.

Siti je poveo u 12. minutu golom Rahima Sterlinga, a domaći su izjednačili autogolom koji je postigao Emerik Laport.

Aktuelni šampion poveo je u 62. minutu golom Kevina de Brujnea iz jedanaesterca, a zatim je strelac u 75. minutu bio Fil Foden. Tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Rijad Mahrez.

U polufinalu Čelsi će igrati protiv Kristal Palasa, a Mančester siti protiv Liverpula.

Utakmice se igraju 16. i 17. aprila na stadionu Vembli u Londonu.