Aktuelni šampion ubedljiv protiv Bohuma.

Bajern je pobedom od 3:0 nad Bohumom, za koji nastupa srpski reprezentativac Erhan Mašović, u 20. kolu za korak bliži odbrani titule.

Aktuelni šampion je došao do prednosti u 41. minutu golom Tomasa Milera. Kingsli Koman je duplirao prednost u 64. minutu a konačan rezultat postavio je Serž Gnabri sa bele tačke 10 minuta kasnije. Bajern je lider tabele Bundeslige sa 43 osvojena boda, sa tri više od najbližeg pratioca Borusije Dortmund.

„Milioneri“ su slavili protiv Verdera 0:2 na gostovanju. Strelci su bili najpre Džejmi Bujne Gitens u 67. minutu i Žulijan Brandt u 85. minutu. Dortmund se popeo na drugo mesto, sa bodom više, ali i utakmicom više od Union Berlina.

Frajburg je savladao Štutgart 2:1 posle preokreta. Vićenco Grifo uspešno je realizovao dva jedanaesterca. Jedini gol za goste postigao je Kris Fuhrih.

U ostalim utakmicama koje su se igrale u subotu od 15.30, Majnc je savladao Augzburg 3:1, Bajer Leverkuzen bio je bolji na gostovanju Hofenhajmu istim rezultatom.