Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Seltu iz Viga u meču 21. kola španske Primere sa 1:0.

Atletiko je posle remija sa Hetafeom upisao novi trijumf, 11. ove sezone i odvojio se od Betisa na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Jedini gol za „jorgandžije“ dao je Memfis Depaj u 89. minutu meča i trenucima kada je Atletiko delovao kao da neće moći do trijumfa.

Madridski gigant je imao manje šuteva ka golu rivala, deset, i manje udaraca u okvir, dva.

Uz to, od 70. minuta je imao i igrača manje, pošto je Stefan Savić dobio crveni karton, treći od osmog januara i na pet utakmica koje je igrao.

Atletiko je u 19. minutu imao dobru šansu, ali je Markos Ljorente izblokiran u poslednjem trenutku. Selta je u 38. minutu pretila udarcem s distance, a Atletiko je u 48. imao opasnu priliku.

Ljorente je sa desne strane vratio loptu u sredinu, odakle je Morata pucao sa petnaestak metara, a golman mu odbranio fantastično.

U nastavku akcije se Janik Karasko nije proslavio jer je promašio zicer sa pet metara posle odbitka.

Jan Oblak je u 59. minutu na golu Atletika uspeo da odbrani težak udarac Jaga Aspasa sa 16 metara, kao i Ivan Viljar na suprotnom golu desetak minuta ranije.

Razlika je što je Oblak isprva reagovao nesigurno, lopta je prošla, pa ju je izvadio bukvalno sa gol-linije.

Savić je u 70. minutu isključen posle starta na snažnom Harisu Seferoviću, posle greške Marija Ermosa koji je lošim tajmingom na skoku, ostavio svog saigrača na vetrometini sa Seferovićem.

Savić je dobio crveni, a Selta je iz slobodnog udarca pogodila prečku šutem Aspasa, da bi Perezu odbranio Oblak koji minut kasnije.

U 85. minutu je Oblak morao da brani i svom saigraču Reinildu Mandavi koji je sa peterca poslao loptu u svoju mrežu i umalo je pogodio.

Međutim, baš kada se činilo da bi Selta mogla da osvoji bodove, Karasko je kroz trojicu igrača šutirao po zemlji, lopta se odbila do noge Depaja, koji je iz okreta u 89. minutu postavio konačan rezultat.

Atletiko sada ima 38 bodova na četvrtom mestu Primere, dok je Selta sa 23 boda ostala na 14. mestu.