Košarkaši Partizana pobedili su Bajern u Beogradskoj areni u trećem kolu Evrolige (86:78)

Partizan je ovime došao do prve pobede ove sezone u Evroligi.

Crno-beli su euforično ušli u meč. Posle nekoliko uvodnih minuta došli su do dvocifrene prednosti.

Čak šest trojki je Partizan pogodio u prvoj četvrtini.

Posebno motivisan je bio Sterling Braun, koji je u prvom poluvremenu pogodio čak četiri trojke.

Partizan je igrao i jako dobru odbranu i Bajern je ograničio na mali broj poena.

Problemi za Partizan su počeli u drugom poluvremenu. U trećoj četvrtini, Bajern je uspevao da se vraća i da razliku spusti na 10 poena, ali je Partizan uvek imao odgovor.

Međutim, najteže je bilo u četvrtoj četvrtini.

Bajern se prisabrao, zaigrao bolje, Partizanov napad je stao, i to je rezultiralo time da se minhenska ekipa spusti na šest razlike na oko dva minuta pre kraja.

Međutim, Partizan je u penal završnici uspe da sačuva prednost, a imao je i sreće da je Bajern promašio jedan zicer, i jednu otvorenu trojku.

Najefikasniji u Partizanu je bio Sterling Braun sa 22 poena. Pratio ga je Karlik Džons sa 14 poena, pet skokova i tri asistencije.

Kod Bajerna, najviše poena je ubacio Andreas Obst (15).

Sada, i Partizan i Bajern se nalaze na učinku od jedne pobede i dva poraza.

Partizan – Bajern 86:78 (24:15, 25:17, 22:20, 15:26)

Dvorana: Beogradska arena; Sudije: Karmelo Paterniko, Robert Viklicki, Gvido Đovaneti

Partizan: Lundberg 7, Nilikina 13, Karlik Džons 14, Bošnjaković 0, Nakić 0, Marinković 2, Sterling Braun 22, Bonga 13, Lakić 0, Dejvis 2, Koprivica 0, Tajrik Džons 13

Bajern: Vajler-Beb 12, Edvards 13, Nejpir 10, Hačarenkov 2, Obst 15, Madar 0, Da Silva 4, Gifaj 0, Fojtman 5, Buker 11, Branković 4, Jebo 0

Partizan - Bajern 86:78