„Izražavanje u stilu desetogodišnjaka na usmenoj vežbi iz srpskog jezika.”
Nakon protesta u Beogradu koji je održan 15. marta i dalje se sležu utisci, a između ostalog, dosta se komentariše i jedna izjava.
Miloš Pavlović, „glavni ćaci„, tj. student iz grupe 2.0 koji za sebe kažu da žele da uče, oglasio se i pokrenuio brojne reakcije.
On je u snimku koji se deli društvenim mrežama naveo sledeće:
„Iza nas je naporan dan. Odoleli smo svim iskušenjima i iz Pionirskog parka poslali poruke mira, jedinstva i tolerancije.“
Nakog toga dečko koji sedi za stolom sa njim mu kaže da je na potezu za šah, Miloš odigra i izgovara – šah mat.
Zbog gestikulacije i ovog teatralnog izveštačenog govora sada kažu mnogi da imaju transfer blama, kao i da je se mladi student izražava u stilu desetogodišnjaka na usmenoj vežbi iz srpskog jezika.
Inače, od jutros se studenti 2.0 povlače iz Pionirskog parka.
A ko je Miloš Pavlović?
On je student Medicinskog fakulteta u Beogradu, a javnosti je postao poznat nakon govora na mitingu Aleksandra Vučića u Jagodini, pogotovo nakon što se od njega ogradio plenum njegovog fakulteta.
Pavlović je postao simbol “kontra-studenata”, onih koje politika ne zanima, koji samo žele da studiraju, ali im ne smeta da ih predstavljaju statisti u rijalitijama i Vučićevim mitinzima, pa ni student iz Doboja koji će, prema pisanju medija, biti član Vučićevog ličnog Pokreta za narod i državu.
Ovaj student iz Doboja poručio tada iz Jagodine da “mladi ljudi moraju biti simbol mira, stabilnosti, tolerancije”.
Od tada Pavlović je postao standardan i na režimskim medijima.
Ispucavao je brzinom munje opšta mesta, o dobrim komšijama, dijalogu, miru i stabilnosti, o tome da je na studentima “samo da uče, sve drugo im je obezbeđeno”. Svojim pojavljivanjima u medijima nadmašio je sve polaznike Akademije za mlade lidere, piše Danas.rs.
U međuvremenu je formirana grupacija “Studenti 2.0”, koja je pokrenula kamp kod Predsedništva, a kojima se priključuje i Pavlović i postaje neformalni vođa.
Miloš Pavlović rodom je iz Doboja. Student je Medicinskog fakulteta u Beogradu, a zbog pretnji, kako je isticao, morao je da se iseli iz Studentskog grada. Aleksandar Vučić za njega je jednom prilikom rekao da je već dobar političar.
Zato mnogi sada kažu da, ako se nešto u sistemu uskoro ne promeni, Miloš Pavlović će biti nova politička figura – možda čak i premijer…
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare