Oglas

POKONDIRENA TIKVA PRVA PROBA  NARODNO POZORISSTE BEOGRAD 4. april 2024. godine
FOTO: ZZELJKO JOVANOVICH
"Pokondirena tikva" proba Foto: Željko Jovanović/Narodno pozorište Beograd
"Pokondirena tikva" proba Foto: Željko Jovanović/Narodno pozorište Beograd

Odložena premijera komedije "Pokondirena tikva" sa Natašom Ninković u glavnoj ulozi

25. maj. 2024. 15:17

Premijera predstave „Pokondirena tikva“ koja je večeras trebalo da bude izvedena na Velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu odložena je za jesen, objavio je nacionalni teatar na svom sajtu.

Oglas

O novom terminu igranja ove komedije, po tekstu Jovana Sterije Popovića, u režiji Ive Milošević, javnost će blagovremeno biti obaveštena, navodi se, a Molina Udovički Fotez, direkorka Drame nacionalnog teatra, rekla je za Nova.rs da se takve stvari događaju i da su u pozorištu uobičajene.

- Ovo je živa umetnost i neke okolnosti je teško predvideti. Prošle godine smo morali da pomerimo premijeru komada “Sanjao sam da sam se probudio” jer se četvoro glumaca razbolelo. Radimo sa živim ljudima i sve je to normalno – kazala je Udovički Fotez, koja je i dramaturg “Pokondirene tikve”.

1690808331-bunar_kzn_03112022_0011-1024x683.jpg
Nataša Ninković Foto:Milan Maricic/ATAImages | Nataša Ninković Foto:Milan Maricic/ATAImages

U čuvenoj Sterijinoj komediji, glavna uloga je poverena Nataši Ninković, a mediji su prošle nedelje objavili da je glumici pozlilo na probi ove predstave što je ona kasnije i potvrdila.

- Premijera je pomerena za septembar, I to je dobro jer ćemo imati veću pažnju pozorišne publike, jer sada je vreme festivala. Spremamo se sa predstavom "Očevi i oci" za Sterijino pozorje i festival “Petar Kočić” u Banjaluci – dodala je MolinaUdovički Fotez.

Beograd 01. jul 2022. Narodno pozoriste konferencija za novinare Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs
Molina Udovički Fotez Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs | Molina Udovički Fotez Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs

Pored Nataše Ninković, u “Pokondirenoj tikvi” će igrati i Iva Milanović, Slobodan Beštić, Ivana Šćepanović, Aleksandar Vučković, Sena Đorović, Aleksandar Đurica i Dragan Sekulić.

Scenograf je Gorčin Stojanović, kostimograf Boris Čakširan, kompozitor Vladimir Pejković, a za scenski govor je zadužena Ljiljana Mrkić Popović.

Ovo je osma dramska postavka Sterijine komedije karaktera iz 1838. godine, a "Pokondirena tikva“ se u tri navrata našla i na operskom repertoaru nacionalnog teatra.

Bonus video: Poslednja premijera u ovoj sezoni u malom pozorištu „Duško Radović“







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare