Oglas

Asia Typhoon
Kina tajfun Foto:Tanjug/Chinatopix via AP
Kina tajfun Foto:Tanjug/Chinatopix via AP

Nestvarni prizori: U najgušće naseljenom gradu na svetu pala najveća količina kiše u poslednjih 140 godina, ulice i tržni centri pod vodom VIDEO

autor:
08. sep. 2023. 08:39

Obilne padavine prouzrokovale su velike poplave u Hong Kongu, a u ovom gusto naseljenom gradu, pod vodom su ulice, trgovački centri i stanice podzemne železnice.

Oglas

Specijalni kineski administrativni region zabeležio je u četvrtak najveću količinu padavina u periodu od jednog sata u poslednjih 140 godina, otkad postoje merenja, prenosi Rojters.







Opservatorija u Hong Kongu izvestila je o 158 milimetara padavina između 23 sata i ponoći u četvrtak po lokalnom vremenu.







Meteorološki zavod izdao je najveće, crno upozorenje na olujno nevreme i saopštio da je više od 200 mm padavina zabeleženo u Hong Kongu, od četvrtka uveče.







Sve škole su danas zatvorene zbog "ekstremnih uslova izazvanih velikim poplavama i ozbiljnim saobraćajnim poremećajima", saopštila je lokalna vlada i apelovala na poslodavce da rad organizuju u skladu sa novonastalom situacijom.

Očekuje se da će ekstremni uslovi potrajati potrajati najmanje do sredine današnjeg dana.Saopšteno je da berza u Hong Kongu neće biti otvorena od jutros petak, ako crno upozorenje na kišnu oluju još uvek bude na snazi u devet časova po lokalnom vremenu, navodi Rojters.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare