Oglas

Ilda Saulic's concert at mts Dvorana.Koncert Ilde Saulic u mts Dvorani.
Vladimir Đukanović Foto: Antonio Ahel/ATAImages
Vladimir Đukanović Foto: Antonio Ahel/ATAImages

Vladimir Đukanović bi da proširi "Ćacilend": Predlaže da se zauzmu i Manjež i Tašmajdan

autor:
27. maj. 2025. 19:45

Poslanik Srpske napredne stranke u Skupštini Srbije i advokat Vladimir Đukanović objavio je da studenti iz Pionirskog park, koji su dobili nadimak "ćaci" trebalo da razmisle da pored tog parka zauzmu i Manjež i Tašmajdan. Đukanović je tako reagovao na zahtev građana Beograda koji su na protestu ispred policijske stanice Stari grad zatražili da Pionirski park bude otvoren za sve.

Oglas

Pored Pionirskog parka valjalo bi razmišljati da se zauzmu i Manjež i Tašmajdan, napisao je Vladimir Đukanović Đuka na društvenoj mreži X.







Đukanović je ovo objavio komentarišući protest građana Beograda koji su se okupili ispred policijske stanice Stari grad i zatražili da pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova obezbede da svi građani Beograda mogu bezbedno da koriste Pionirski park, jer je on javno dobro.







Oni su upozorili da je postavljanjem ograde Pionirski park koji je proglašen za prirodno dobro i pripada svim građanima - otet od građana i privatizovan.

"Uvažavajući svačije pravo na miran protest, ukazujemo da je nedopustivo ograditi park i postaviti na ulaz privatno obezbeđenje koje odlučuje koji građanin je poželjan u parku, a koji će biti izložen verbalnom i fizičkom napadu. Posebno je nedopustivo da pripadnici MUP-a pomažu u tom nelegalnom postavljanju i čuvanju te ograde", poručili su okupljeni na protestu ispred policijske stanice Stari grad.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare