Oglas

Katedrala_centar_foto_Novi_Sad_-EPK_V.Veličković_b
Novi Sad prestonica kulture Foto: FoNet/NS 2022NSEPK V.Veličković
Novi Sad prestonica kulture Foto: FoNet/NS 2022NSEPK V.Veličković

DS: Hitno rasvetliti pokušaj paljenja vrata Katedrale u Novom Sadu

autor:
08. jan. 2026. 12:16

Gradski odbor Demokratske stranke (DS) u Novom Sadu zatražio je danas od policije i istražnih organa da u najkraćem roku otkriju ko je u noći između 7. i 8. januara zapalio vrata na bočnom ulazu Župne crkve imena Marijina, poznate kao Katedrala, u centru Novog Sada.

Oglas

U saopštenju te stranke navodi se da krivci za to delo moraju odmah biti identifikovani i procesuirani, bez obzira na motive i eventualne nalogodavce.

DS je ocenio da paljenje vrata katoličke crkve u noći kada pravoslavni vernici u Novom Sadu slave Božić predstavlja ozbiljnu pretnju po mir i bezbednost građana, zbog čega je neophodno da sve okolnosti tog događaja budu hitno rasvetljene.

"Imajući u vidu trenutak u kojem se incident dogodio i opštu društvenu atmosferu, ne može se unapred isključiti mogućnost da je reč o svesnom pokušaju izazivanja verske i nacionalne mržnje", piše u saopštenju.

Dodaje se da policija, s obzirom na to da se Katedrala nalazi u strogom centru grada koji je pokriven velikim brojem sigurnosnih kamera, ima mogućnost da brzo i efikasno utvrdi šta se dogodilo i ko su počinioci.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare