Oglas

nataša a. poginula kod Aleksinca Foto Društvene mreže.jpg
Foto: Društvene mreže

"Naše milo dete izgubilo život jer je vozač bio bahat, pijan i drogiran": Potresni oproštaji od devojke (19) poginule kod Aleksinca, poznato stanje povređene drugarice FOTO

14. apr. 2026. 10:53

Devetnaestogodišnja devojka iz Aleksinca koja je teško povređena 11. aprila u saobraćajnoj nesreći u selu Donji Adrovac u boljem je stanju. Ona je zadobila višestruke povrede pa je u niški Univerzitetski klinički centar stigla u stanju životne ugroženosti i bila je priključena na aparat za veštačko disanje ali se tokom vikenda njeno stanje popravilo.

Oglas

"Pacijentkinja je skinuta sa mehaničke ventilacije, spontano diše , svestna je i trenutno u stabilnom stanju. Zbog ozbiljnosti povreda i dalje se nalazi u jedinici intenzivnog lečenja", rečeno nam je u ovoj zdravstvenoj ustanovi.

Od njene drugarice devetnaestogodišnje Nataše A. iz Gornjeg Krčina kod Varvarina koja je u udesu izgubila život na društvenim mrežama opraštaju se prijatelji.

"Zanemela sam i ne mogu da se smirim. Upravo sam kod koleginica iz Medicinske škole videla objavu i pokušavam na napišem, a da nešto pogrešim. Naše dete, naša učenica Medicinske škole, milo i drago dete izgubilo je život u saobraćaju jer je vozač bio bahat, pijan i drogiran. Draga Nataša, putuj sa anđelima", navodi se u jednoj od objava na društvenim mrežama.

"Htela je da ide kod te drugarice"

Od nje su se oprostili i prijatelji iz osnovne škole koju je pohađala u Gornjem Krčiinu u kojoj se uspešno bavila i streljaštvom. Školovanje je nastavila u Medicinskoj školi u Kruševcu. Meštani Gonjeg Krčina kažu da je Nataša bila jediniica i ljubimica svojih roditelja.

"Ma gledali su u nju kao u Sunce, ispunjavali su joj svaku želju. Htela je da ide kod te drugarice u Aleksinac da tamo provede Uskrs, šta su mogli nego da je puste. Pa šta bi uradio bilo koj roditelj, ne možeš da dete držiš u četiri zida, ko bi pomislio da će je ovo zadesiti", komentariše nesreću jedan od prijatelja porodice poginule tinejdžerke.

Ističe da je ogorčen besmislenošću tragedije koja se mogla izbeći.

"Kako će taj dečko živeti sa svešću da je skrivio smrt takve devojke. Šta mu je trebalo da vozi pijan i kakva je to brzina bila da slome banderu. Svi smo u šoku, bila je divna, završavala je srednju medicinsku školu u Kruševcu, kao i sva deca u njenom uzrastu mnogo toga je želela a sve je izgubila zbog nečije nepromišljenosti", zaključuje jedan od meštana.

Kako navodi, prema informacijama koje su se pronele po selu, navodno su se četvoro mladih vraćali sa rođendanske proslave u Aleksincu kada je došlo do nesreće.

Udes Aleksinac
Foto: Miljana Isailović/Nova.rs

"Ona, drugarica kod koje je bila u gostima i ta dvojica momaka, kako sam čuo, bili su na rođendanu. Nakon slavlja, devojke su povezli kao kući i tada je došlo do nesreće", objašnjava prijatelj porodice koji nije želeo da mu se poiminje ime.

Udes Aleksinac
Foto: Miljana Isailović/Nova.rs

Niška policija uhapsila vozača

Niška policijska uprava saopštila je da je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu vozač koji je izazvao saobraćajnu nesreću uhapšen.

"D.T. (22) se sumnjiči da je oko 4.45 časova u selu Donji Adrovac kod Aleksinca upravljajući “opelom” sleteo s puta i udario najpre u betonsku stazu a potom u betonski stub usled čega je osamnaestogodišnja putnica u vozilu preminula. Alkotestom je utvrđeno da je vozilom upravljao sa 1.14 promila alkohola u organizumu dok je testom na prisustvo psihoaktivnih supstanci ustanovljeno da je vozio pod uticajem benzodiazepina", navela je policija.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare