Oglas

1637606223-shutterstock_1994506529-1024x683.jpg
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Učenici Mladenovačke gimnazije danas blokiraju nastavu: "Verujemo da kao mladi možemo da budemo pokretači promena"

17. dec. 2024. 08:28

Đaci Mladenovačke gimnazije samoincijativno su odlučili da danas blokiraju nastavu.

Oglas

Na zvaničnoj Instagram stranici blokade, navodi se da ovaj potez predstavlja poršku studentima širom Srbije koji učestvuju u blokadama fakulteta, kao i svim srednjim školama koje trpe zbog odavanja pošte nastradalima u nesreći koja je se 1. novembra dogodila na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

"Smatramo da je naša obaveza da im se pridružimo u protestima kako bismo zajedničkim snagama doprineli ostvarenju studentskih zahteva. Verujemo da kao mladi možemo da budemo pokretači promena i da svojim glasom i delovanjem pružimo podršku onima koji se bore za pravdu, solidarnost i bolju budućnost za sve nas", navodi se u saopštenju mladenovačkih gimnazijalaca.

Naveli su da će se u 13.30 okupiti ipred Tehničke škole, a potom u 14 sati otpočeti i blokadu nastave u Gimnaziji.

Podsetimo, osim svih fakulteta Univerziteta u Beogradu, Novom Sadu i Nišu, nastava je obustavljena i u Prvoj, Trećoj i Petoj beogradskoj gimnaziji gde će maturanti pružiti podršku blokadama. Blokirana je i gimnazija Jovan Jovanović Zmaj u Novom Sadu, a podršku pružaju i srednjoškolci iz drugih gradova u Srbiji.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare