Oglas

Sremska Mitrovica, doček lažnih studenata iz Pionirskog parka, Ćaci, studenti 2.0, nezadovoljni građani
Foto: Narcisa Božić
Foto: Narcisa Božić

Studenti iz Sremske Mitrovice krenuli peške u Šid: „Srem nije nem“

autor:
06. dec. 2025. 14:49

Studenti i srednjoškolci iz Sremske Mitrovice krenuli su u subotu ka Šidu kako bi se pridružili velikom protestu u tom gradu, koji se organizuje na dan oslobađanja Šida u Drugom svetskom ratu.

Oglas

Oko 20 mladih Mitrovčana krenulo je u subotu u sedam ujutro na više od 35 kilometara dug put do Šida. Duž rute su im se pridružili stanovnici raznih mesta kroz koja su prošli, a u Kuzminu su dobili i podršku poljoprivrednika koji su se traktorima pridružili koloni.

Protest u Šidu održaće se u 17 časova.

Kako je za N1 rekao Jovan, student Fakulteta tehničkih nauka, na dan godišnjice oslobađanja Šida u Drugom svetskom ratu rešili su da dođu i ponovo oslobode taj grad.

Dodaje da su šetnom želeli da pošalju poruku da Srem nije nem i da neće ćutati na korupciju i probleme u državi, piše N1.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare