Građani u Aleksincu danas su pružili podršku studentima, koji protestuju i vrše blokade kroz akciju "Zastani Srbijo".
Naime veliki broj građana okupio se danas u Aleksincu sa transparentom podrške studentima.
Nakon jezivog incidenta u Ruzveltovoj ulici u kojem je povređena devojka, kada je nasilnik kolima uleteo u studente koji su odavali počast nastradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu, podrška studentima dolazi sa svih strana.
Takođe, učenici Aleksinačke gimanzije i njihovi roditelji najavili su da će u ponedeljak održati protest.
Podsećanja radi, danas je u Novom Sadu, održana protestna šetnja pod nazivom „4.000 nastavnika, 4.000 koraka“, u kojoj je učestvovalo više hiljada nastavnika, saradnika i istraživača, studenata i građana. Cilj akcije je bio podrška studentima koji su u blokadi.
Okupljanje je bilo organizovano ispred Akademije umetnosti u Novom Sadu, a završeno je sipred rektorata. U 11.52 odata je pošta poginulima na novosadskoj Železničkoj stanici.
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare