Novak Đoković pobedio je 19-godišnjeg Jakuba Menšika u četvrtfinalu mastersa u Šangaju preokretom sa 2:1 (6:7, 6:1, 6:4).

Sada Novaka Đokovića deli samo još dve pobede do 100. titule u karijeri, a u polufinalu će igrati protiv Tejlora Frica.

Novak je protiv Frica igrao devet puta i ostvario je isto toliko pobeda.

Što se tiče meča sa Menšikom, u prvom setu kod rezultata 3:3, Đoković nije iskoristio dve brejk lopte, ali jeste prvu kod rezultata 4:4 i tako poveo 5:4.

Servirao je Đoković za set, ali je Menšik napravio brejk i produžio neizvesnost. U taj-brejku Đoković je poveo 3:0, ali je Čeh nanizao četiri poena i stigao do 4:3 a zatim iskoristio prvu set loptu i poveo 1:0.

Đoković je odmah na startu drugog seta napravio brejk, zatim još jedan, i tako ekspresno izjednačio na 1:1.

U trećem setu, kod rezultata 1:1, Đoković ne koristi dve brejk lopte. U narednom gemu na sevrvis Čeha ipak pravi brejk, potvrđuje ga u sledećem gemu i tako prelama meč.

Novak će meč protiv Frica igrati ne pre 13 časova, odnosno odmah nakon što svoj duel završe Janik Siner i Tomas Mahač.

Đoković - Menšik 6:7, 6:1, 6:4