Srpski teniser Dušan Lajović zaustavljen je u prvom kolu poslednjeg grend slema sezone od Danila Medvedeva u četiri seta.

Lajović je igrao dobro u prvom delu meča završenog 6:3, 3:6, 6:3, 6:1 u korist ruskog igrača koji je prošao dalje zahvaljujući konstantnijoj igri, boljem servisu i kvalitetnijoj odbrani u nekim delovima meča.

Duci je u drugom setu briljirao, odigrao je gotovo savršeno, ali je to bilo to.

Duboki udarci, promena strana bez po muke, „šetanje“ Medvedeva, hrabri izlasci napred na mrežu i nadmudrivanje sa jednim od najboljih na svetu na betonu…

Nije bilo tog poteza koji Lajović nije mogao da izvede u drugom setu. U ostalima je ipak Medvedev pokazao zašto već ima grend slem trofej u svojoj kolekciji.

Ostaje žal jer je Srbin i u prvom setu u početku igrao veoma dobro, samo što je tu Medvedev bio sigurniji na servisu.

Koliko je Duci bio siguran u sebe pokazuje i to što je na 40:40 u petom gemu odigrao nekoliko strašnih paralela i posle 29 udaraca dobio poen i gem za 3:2.

Već u narednom gemu je mogao do brejka, imao je šansu za to i Danil je tada pogodio izvanredan servis.

Izjednačio je na 3:3, a onda pritisnuo Lajovića i uz malu pomoć sreće brejkom poveo 4:3, posle čega je prvi set bio praktično gotov.

U drugom je Lajović nastavio da napada kao da se ništa nije desilo i zaista je delovao kao Top 10 igrač.

Istovremeno je ušao u komunikaciju i sa publikom koja ga je sve više podržavala zbog poteza.

Lajović je iskoristio prvi pad Medvedeva i nešto slabije servise da napravi brejk za 3:2 u drugom setu.

Malo ko je naslućivao da se tu neće zaustaviti. Dva izvrsna udarca kada je prilazio mreži, a onda još jedan sa osnovne linije po paraleli naterali su Medvedeva da u neverici vrti glavom dok je Lajović dve gem lopte za potvrdu brejka.

Poveo je Srbin sa 4:2, a onda priveo bez drame set kraju sa 6:3. Međutim, baš kad je delovalo da je u naletu i kad je stao da servira, Medvedev je napravio brejk.

Čuvao ga je Rus sve do kraja seta kada je napravio još jedan, da bi četvrti set bio puko odrađivanje posla.

Govor tela Lajovića je sugerisao da on više nije na terenu, ili da jeste samo fizički, dok je mislima bio drugde.

Zato je Medvedev bez problema i uz slab otpor napravio dva brejka i ekspresno stigao do 5:0 posle čega se pobednik već znao, mada je Lajović efektnom reakcijom i vinerom završio gem za 5:1.

Medvedev će na pobednika meča Hamada Međedovića i Fabijana Marožana koji igraju u utorak uveče.

Lajović - Medvedev 1:3 (3:6, 6:3, 3:6, 1:6)