Hamad Međedović

Fabijan Morožan savladao je Hamada Međedovića sa 2:6, 6:1, 3:6, 6:1, 6:4 u prvom kolu US Opena u meču sa neverovatnim raspletom.

Miodrag Dimitrijević Foto:Nova.rs; shutterstock

Međedović se dobro držao protiv 86 pozicija bolje plasiranog rivala, ali na kraju nije uspeo da prelomi meč.

Čak četiri puta je tražio medicinski tajm-aut, a već se od kraja drugog seta žalio da nema dovoljno snage.

Pokušavao je da je pronaše na momente, ali u maratonu od tri sata i 12 minuta nije uspeo da izdrži.

U petom setu je doživeo brejk pri rezultatu 4:4 i to nakon što se prethodno žalio na određene navijače na tribinama.

Međedović je tako po prvi put stigao do glavnog žreba US Opena i po prvi put odigrao meč u pet setova na grend slemu, ali je evidentno da fizički mora još da napreduje kako bi došao do najvišeg nivoa.

Servis je na momente funkcionisao kao da je Džon Izner, a na momente ga je izneveravao.

Bila je ovo dobra prilika za tenisera iz Novog Pazara da napravi iskorak na najvećoj sceni  u jako izjednačenom meču (18 naspram 17 asova za Mađara, 17 – 17 u vinerima i 57 naspram 61 odsto u procentu prvog servisa).