Artur Fis, francuski teniser, poražen je u prvom kolu Olimpijskih igara, a bolji od njega bio je Mateo Arnaldi sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (7).

“Soccerbet iz Pariza”

Meč je trajao sat i 39 minuta, a 40. teniser sveta izbacio je 20. na ATP listi, koji je bio 14. nosilac na Olimpijskim igrama.

Ovo su dobre vesti i za Novaka Đokovića, koji je u subotu prošao prvu rundu, a Fis mu je bio prognoziran kao neugodni rival u trećem kolu.

Fis je nedavno osvojio turnir u Hamburgu, voli da igra na šljaci, pa se činilo da će biti velika prepreka na Novakovom putu, ali njihov susret nećemo gledati.

Arnaldi je ključan brejk u prvom setu napravio već u prvom gemu, a kasnije je propustio još četiri brejk prilike, dok rivalu nije uopšte dao šansu.

U drugom setu nije bilo brejkova, ali je Italijan u taj-brejku iskoristio četvrtu meč loptu i otišao u drugu rundu.

Naredni protivnik Arnaldiju biće Miloš Raonić ili Dominik Kepfer, dok se Novak sa iste strane žreba sastaje sa Rafaelom Nadalom, svojim najvećim rivalom.