AP Photo/Matt York

Kevin Durent obeležio je susret Finiksa i Čikaga, odigravši jednu od najboljih partija u sezoni u pobedi svog tima rezultatom 115:113.

Čikago je neočekivano dobro otvorio meč i već nakon 12 minuta igre imao je prednost od 22:37. U drugom periodu Bulsi su uspeli da održe dvocifreni plus, dok su u trećoj deonici vodili i sa 56:79.

Međutim, Sansi su već do kraja treće četvrtine smanjili na 83:90, da bi u četvrtom periodu gledali egal utakmicu, a bilo je mnogo smena u vođstvu.

Kevin Durent je na nešto manje od 30 sekundi do kraja meča pogodio trojku za 113:111, a na 1,6 sekundi do kraja pogodio je sa poludistance za pobedu. Posle toga uzaludan je bio pokušaj Derozana da uz zvuk sirene pogodi za trijumf Čikaga.

Popularni „KD“ je na ovom susretu ubacio čak 43 poena i to samo dan nakon što je 40 poena dao u meču protiv Indijane. Svom učinku dodao je i šest skokova, osam asistencija te jednu ukradenu loptu za 41 minut na terenu.Imao je 50 odsto šuta, 16/32, 6/15 za tri poena i 6/6 sa linije penala.

Bredli Bil je dodao 18 poena u timu Sansa, dok je Devin Buker postigao 16.

Jusuf Nurkić je za 25 minuta ubacio osam poena, uz sedam uhvaćenih lopti i četiri asistencije.

Na drugoj strani, Kobi Vajt je bio najbolji da 26 poena, a Derozan je susret završio sa 21 poenom. Nikola Vučević je za skoro 37 minuta u igri imao dabl-dabl učinak od 19 poena i 17 skokova uz sedam asistencija, od tih 17 uhvaćenih lopti, 12 je bilo defanzivnih.

Finiks je sada šesti na Zapadu sa 25-18, dok je Čikago deveti na Istoku sa 21 pobedom i 24 poraza.