Oglas

Ljubjlana, Slovenia. 17th Aug, 2022. Nikola Jokic #15 of Serbia in action during the International Friendly basketball between Slovenia and Serbia at Arena Stozice. Credit: SOPA Images Limited/Alamy Live News
Nikola Jokić Foto: SOPA Images Limited / Alamy / Alamy / Profimedia
Nikola Jokić Foto: SOPA Images Limited / Alamy / Alamy / Profimedia

Poruka Jokiću koja će odzvanjati: Danilović mu u MVP pohvali pričao o reprezentaciji Srbije, Pešić mu se poklonio

09. maj. 2024. 12:00

Predrag Danilović, predsednik Košarkaškog saveza Srbije, i Svetislav Pešić, selektor košarkaša, uputili su birane reči Nikoli Jokiću nakon što je osvojio treću MVP nagradu u karijeri.

Oglas

Jokić je prosečno beležio 26,4 poena, 12,4 skokova i devet asistencija po susretu, pa je ubedljivo izglasan za najboljeg u NBA ligi. Posle ovog istorijskog uspeha Danilović je imao poruku u kojoj poslednja rečenica posebno zanima sve navijače u Srbiji.

"Još jedan neverovatan uspeh za Nikolu, uspeh zahvaljujući kome je obezbedio sebi veoma značajno mesto u istoriji NBA lige. Od srca mu čestitam i verujem da je i on svestan koliko ova njegova nagrada čini sve ljude koji u Srbiji vole košarku ponosnim zbog njega. Želim mu dobro zdravlje i još mnogo uspeha, kako na individualnom i klupskom, tako i na reprezentativnom nivou", poručio je Danilović.

1663414241-collage-1024x696.jpg
Foto: Starsport | Foto: Starsport

Pešić je iskoristio odličnu frazu "najbolji od najboljih".

"Na prvom mestu, čestitke za Nikolu na osvojenoj nagradi i svemu što on pokazuje, ne samo ove godine, nego i tokom prethodnih sezona. Kada neko osvoji MVP nagradu treći put to je onda jasna potvrda da je igrač trenutno najbolji od najboljih. Ove sezone, za razliku od prethodnih, Nikola je imao veliku konkurenciju u igračima koji igraju na spoljnim pozicijama. I u toj konkurenciji, on je osvojio priznanje. Svi smo mi ponosni na Nikolu, ne samo što je ponovo potvrdio da je najbolji igrač današnjice, nego i zbog svega što on sa sobom nosi. Siguran sam da ovo njegovo priznanje motiviše decu u Srbiji i širom Evrope i sveta da se bave košarkom", poručio je Pešić.

BONUS VIDEO Nikola Jokić posle osvojene treće MVP titule







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare