Selekcija Gruzije zaustavljena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Rigi nakon poraza od Finske rezultatom 93:79.
Pokreni i podeli SUPER VAJB.

Jednu od slabijih partija je odigrao naturalizovani Amerikanac Kamaru Boldvin koji je posle meča izneo svoje utiske.
„Kada su izašli na teren, igrali su organizovanije. Mislim da mi nismo igrali našu igru na organizovan način. To je, dovelo do loših šuteva, što je njima omogućilo kontranapade, dali su koševe i ušli u ritam. A kad oni uđu u ritam, teško ih je zaustaviti. Pogađaju trojke i sve im ide“.
Novinare je zanimalo i da prokomentariše domete Finske do kraja turnira.
„Oni su dobar tim. Igraju na pravi način. Ja ne mogu da igram umesto njih na terenu, moram da gledam šta se dešava na terenu“.
Odgovorio je i na pitanje da li je bio nervozan.
„Ne, niko nije bio nervozan. Možda je bila, ne znam, utakmica visokog intenziteta. Znaš, svi žele pobedu. Bilo je takmičarski. Puno energije na terenu“.
Osvrnuo se i na igranje za Gruziju i rad sa Džikićem.
„Bilo je sjajno. Džikić je sjajan trener. Mislim da treba da ima svoj klub. Način na koji vodi tim… stvarno radi odličan posao. Obožavam ga. Od treninga, priprema, sastanaka, video analiza — sve kod njega volim. Sviđa mi se kako vodi tim, i u klubu i u reprezentaciji“.