Fudbaleri Valensije i Real Madrida su odigrali su nerešeno 2:2 u 27. kolu španskog prvenstva, ai je meč obeležio poslednji napad Reala i situacija kakvu do sada nismo viđali i kojoj žće se voditi velike polemike.

Naime, pri nerešenom rezultatu, Real je bio u napadu a Dijaz je krenuo da centrira na peterac. U trenutku kada je uputio centaršut je sudija svirao kraj, a loptu je nakon toga glavom u mrežu smestio Belingem.

Ipak, kako se pištaljka čula dok je lopta bila u letu, gol nije priznat a igrači Reala su pobesneli i okružili sudiju.

Na kraju je došlo i do tuče na terenu i Belingem je dobio crveni karton.

Domaći su poveli kada je Peres u 27. minutu bukvalno pogodio loptom u glavu Dura, koji je umalo pao, ali je srećom po njih lopta završila u mreži.

Prednost su duplirali samo tri minuta kasnije, kada je pogodio Jaremčuk.

Karvahal je hteo da vrati loptu golmanu, ali je to učinio katastrofalno, pa je Jaremčuk presekao pas i smestio loptu u praznu mrežu.

Vinisijus je bio na kraju spasila Reala.

Smanjio je u petom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, a izjednačenje doneo u 75. minutu, kada je sa nekoliko metara smestio loptu u mrežu.