Fudbaleri Engleske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva u Nemačkoj pobedom nad Holandijom 2:1.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Prvi od ta dva gola, čini se, nije bio regularan i trebalo je da bude dosuđena lopta za Holandiju.

Igrao se 14. minut kada je Denzel Damfriz neoprezno startovao na Hariju Kejnu i sudija Feliks Cvajer je na asistenciju iz VAR sobe pokazao na belu tačku.

Mada nema sumnje da Damfriz jeste zakačio nogom Kejna nakon što je špic Engleske već šutnuo loptu, čini se da je na pomolu skandal zbog toga što je prethodno Bukajo Saka igrao rukom.

Na snimku koji nije odmah privukao pažnju javnosti, vidi se da je Saka ispruženom levom rukom zakačio loptu što je pokrenulo lavinu reakcija posle utakmice.

Polemika će tek biti u danima pred nama, pošto je Holandija bila bolja u uvodnim minutima utakmice kada je Ćavi Simons doneo svom timu prednost 1:0.

Kejn je posle sviranog penala poravnao na 1:1, Engleska je počela da igra bolje.

Oli Votkins je u prvom minutu nadoknade postavio konačan rezultat i odveo svoj tim na megdan Španiji, 14. jula u Berlinu.

BONUS VIDEO: Potukli se navijači Holandije i Engleske, pun Dortmund policije