Fudbaleri Verdera iz Bremena pobedili su u gostima posle velikog preokreta ekipu Borusije Dortmunda sa 3:2, u utakmici trećeg kola nemačke Bundeslige.

Dortmund je golovima Julijana Branta u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena i Rafaela Gereira u 77. minutu poveo sa 2:0.

„Milioneri“ su prednost čuvali sve do 89. minuta kada je započeo preokret Verdera.

Prvo je Li Bjukenan u 89. minutu smanjio na 2:1, potom je Niklas Šmit u 93. minutu izjednačio, da bi potpuni preokret i pobedu Verderu doneo Oliver Burk dva minuta kasnije.

Posle dve uvodne pobede, Dortmund je upisao prvi poraz u novoj sezoni i trenutno je šesti na tabeli sa šest bodova, dok je Verder sedmi sa bodom manje.

Fudbaleri Dortmunda će u narednom kolu gostovati Herti, dok će Verder dočekati Ajntraht.

Fudbaleri Hofenhajma su u gostima pobedili Bajer Leverkuzen sa 3:0.

Hofenhajm je poveo u devetom minutu sjajnim golom petom Kristofa Baumgartnera, na 2:0 je povisio Andrej Kramarić u 35. minutu, a konačan rezultat postavio je Žoržinjo Ruter u 78. minutu.

Ekipa Hofenhajma je peta na tabeli sa šest bodova, dok je Bajer i dalje bez bodova i zauzima poslednje mesto.

Hofenhajm u narednoj rundi takmičenja dočekuje Augsburg, dok će tim iz Leverkuzena gostovati Majncu koji je u gostima bio bolji od Augsburga sa 2:1.