Fudbaleri Portugala pobedili su Hrvatsku u meču grupe 1 divizije A Lige nacija sa 2:1 na stadionu Da Luž u Lisabonu.

Portugalci su u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika sa Hrvatima kada su bili zaslužni za sva tri gola na meču.

Dva su smestili u tuđu, jedan u svoju mrežu. Rano je Diogo Dalot postavio Hrvate pred težak zadatak kada je pogodio metu u sedmom minutu.

Bruno Fernandeš je poslao odličan pas, Dalot je bio spreman i realizovao je akciju za 1:0.

Kristijano Ronaldo će po dobrim stvarima pamtiti ovo veče jer je on bio drugi strelac za svoj nacionalni tim.

Postigao je 900. gol u karijeri protiv Hrvata u 34. minutu na asistenciju Nuna Mendeša i tada povisio prednost na 2:0.

Do poluvremena je Borna Sosa poveo napad u kom je Dalot zatresao svoju mrežu za konačnih 2:1.

U istoj grupi je Poljska pobedila Škotsku sa 3:2 u četvrtak uveče, pa su Poljaci i Portugalci na deobi prvog mesta sa po tri boda, dok Hrvati i Škoti nemaju bodove.

BONUS VIDEO: Gol Kelna protiv Šalkea iz brzog kontranapada