Ludnica.

Fudbaleri Reala pobedili su kao gosti Alaves rezultatom 1:0 i tako preuzeli vrh tabele od Đirone koja je remizirala 1:1 na gostovanju Betisu.

Real će 2024. godinu dočekati na čelu tabele zahvaljujući golu Lukasa Vaskeza za pobedu u Vitoriji u 90+2. minutu. Pobeda Reala dobija dodatno na težini ako se zna da su izabranici Karla Anćelotija zbog isključenja Naća Fernandeza igrali sa desetoricom od 54. minuta.

Đirona je protiv Betisa u Sevilji povela golom Artjoma Dovbika u 39. minutu sa bele tačke i bila je veoma blizu osvajanja nova tri boda. Betis je ipak uspeo da se spasi poraza golom Hermana Pecelje u 88. minutu.

Majorka nije izgubila već gotovo mesec dana. Nije ni ove večeri, iako je Predrag Rajković dva puta savladan. Osasuna je rano povela, ali je brzo odgovorio Matija Nastasić. Valjevac je odlično skočio posle ubačene lopte iz kornera i lepim udarcem pogodio mrežu. Gol je proslavio u zagrljaju supruge i dece.

Real je sad prvi sa 45 bodova, koliko ima i Đirona, ali „kraljevski klub“ ima za sedam golova bolju gol-razliku. U narednom kolu, 3. januara, Real će dočekati Majorku, dok će Đirona ugostiti madridski Atletiko.