EPA-EFE/PETER POWELL

U danu za nama odigrano je osam utakmica četvrtog kola engleske Premijer lige, a na terenima širom te zemlje bilo je izuzetno uzbudljivo.

Najviše pažnje privukao je ponovo Erling Holan, koji je sa dva gola doneo pobedu Mančester sitiju protiv Brentforda (2:1).

Jedini gol za „pčelice“ postigao je Joan Visa već u prvom minutu nakon greške odbrane „građana“, ali to ipak nije skupo koštalo tim Pepa Gvardiole.

Holan sada ima već devet golova na svom kontu, što je više od bilo kog drugog kluba u Premijer ligi u ovom trenutku.

Međutim, Norvežanin je propustio priliku da ispiše istoriju, pošto ga je protiv Brentforda stativa sprečila da postane prvi fudbaler još od 1946. godine, koji je u Premijer ligi dao tri het-trika zaredom.

Iznenađenje dana priredio je Notingem Forest, koji je sa 0:1 pobedio Liverpul.

Pobednički gol postigao je Kalum Hadson Odoi nakon brze kontre „šumara“ u 72. minutu, kada je asistent bio Elanga.

Nikola Milenković, srpski štoper i novi kapiten reprezentacije, odigrao je odličan meč i na terenu je proveo 90 minuta za Notingem Forest.

Za kraj uzbudljivog dana u Premijer ligi, Čelsi je uz mnogo muka savladao Bornmut u gostima sa 0:1.

Evanilson je bio tragičar, jer mu je Robert Sančez odbranio penal, da bi rezervista Kristofer Nkunku zatresao mrežu u 86. minutu na asistenciju novajlije Džejdona Sanča.

Sve rezultate, parove i strelce 4. kola Premijer lige uz tabelu pogledajte ispod.