"Kraljevski klub" zaustavljen u predgrađu Madrida.

Fudbaleri Rajo Valjekana savladali su Real iz Madrida u Valjekasu, predgrađu Madrida, rezultatom 3:2 u meču 13. kola španske Primere.

Poveo je Rajo golom Santija Komesane u 5. minutu, kada je njegov udarac bio slab ali dovoljno precizan da Tibo Kurtoa nije mogao da ga dohvati.

Ipak, pre kraja prvog dela bilo je 1:1.

Luka Modrić je u 37. minutu iskoristio penal i doneo poravnanje, da bi Eder Militao četiri minuta kasnije centaršut Asensija iz kornera glavom sproveo u mrežu.

Činilo se da će tim rezultatom biti okončan prvi deo kada je Alvaro Garsija pravi karambol iskoristio da loptu pošalje u mrežu Reala.

U drugom delu viđena je velika nervoza, a trenutak odluke dogodio se u 65. minutu.

Dani Karvahal je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, dosuđen je penal, Tibo Kurtoa uspeo da zaustavi prvi šut, ali je i Belgijanac iskoračio pre šuta, i Karvahal ranije ušao u kazneni prostor, pa je penal posle VAR asistencije ponovljen, ovog puta znatno sigurnoje, pa je na semaforu stajalo 3:2, što je bio i konačan rezultat meča.

Ovim porazom Madriđani su prepustili čelo tabele Barseloni koja ima 34 boda, dva više od Reala, dok je Rajo osmi sa 21 bodom.