EPA-EFE/Siu Wu

Katalonci su se radovali i tugovali u isto vreme

Fudbaleri Barselone pobedili su kao domaćini Almeriju sa 2:0, u meču 13. kola španske Primere.

Golove za Barselonu postigli su Osman Dembele u 48. i Frenki De Jong u 62. minutu.

Mogli su Katalonci i do ubedljivije pobede, ali su se propisno ispromašivali. Robert Levandovski je na startu meča promašio penal, a Dembele je u drugom poluvremenu promašio gotovo prazan gol.

Barselona je na prvom mestu na tabeli sa 34 boda, dva više i utakmicom više od Real Madrida. Almerija je na 15. poziciji sa 13 poena.

U sledećem kolu Barselona će gostovati Osasuni, dok će Almerija dočekati Hetafe.

Ovaj mel barselona i Almerije bio je ujedno i poslendji u karijeri Đerara Pikea.

Ranije danas, Hetafe i Kadiz su u Hetafeu odigrali nerešeno 0:0, Valjadolid je kao domaćin pobedio Elče sa 2:1, a Osasuna je u gostima savladala Seltu sa 2:1.

Za Hetafe su igrali i srpski reprezentativci Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović, te su sa timom nastavili seriju od pet uzastopnih utakmica na kojima nisu poraženi u španskoj ligi.