Fudbaleri Napolija pobedili su Juventus u meču 27. kola italijanske Serije A sa 2:1.

Dušan Vlahović nije ovog puta uspeo da donese neko čudo svom timu, koji je jednom uspeo da nadoknadi gol minusa, dok je srpski internacionalac na svoj konto upisao samo žuti karton u 18. minutu.

Devet minuta ranije propustio je veliku šansu kada je glavom gađao pored gola sa nekih sedam metara posle centaršuta Federika Kijeze.

Napoli je imao veliku šansu posle slobodnjaka u 28. minutu i slabije intervencije golmana Juvea, dok je Vlahović u 34. pogodio stativu.

Pobegao je odbrani Napolija između linija, bocnuo loptu preko golmana napuljskog kluba i pogodio samo okvir gola, mada bi pogodak možda bio poništen ako je Dušan bio u ofsajdu.

Napoli je poveo u 42. minutu golom Kviče Kvarackelije, koji je uhvatio volej posle intervencije glavom Bremera.

Samo dva minuta kasnije Vlahović je promašio i treću veliku šansu, verovatno i najbolju u meču. Rugani je ukrao loptu na dvadesetak metara, stigla je do Vlahovića koji je sa 14, 15 metara mogao da bira gde će da gađa.

Poslao je loptu preko gola. U 61. minutu je promašio i četvrtu šansu kada je dobio pas iskosa sa leve strane i pogodio samo golmana.

Kijeza je konačno probio led šutem po zemlji sa desne strane u 81. minutu i tada se činilo da je Juventus na pragu dobrog rezultata.

A onda je Viktor Osimen u 85. minutu posle centaršuta Di Lorenca bio sabijen između trojice igrača Juventusa u šesnaestercu.

Na nogu ga je zgazio Belgijanac Žozef Nonge Boende i sudija je pokazao na belu tačku, a Đakomo Raspadori je sam preuzeo odgovornosti u 88. minutu postavio konačan rezultat.

Napoli sada ima 43 boda na sedmom mestu tabele Serije A, dok je Juventus sa 57 bodova ostao na drugoj poziciji.