Oglas

(SP)ITALY NAPLES FOOTBALL SERIE A NAPOLI VS CAGLIARI
Foto: Alberto Lingria / Xinhua News / Profimedia
Foto: Alberto Lingria / Xinhua News / Profimedia

Konte ispisao istoriju Serije A: "Pritisak je bio nenormalan"

24. maj. 2025. 08:47

Fudbaleri Napolija osvojili su titulu šampiona Italije pošto su slavili protiv Kaljarija kod kuće sa 2:0, a trener Napolitanaca Antonio Konte postao je prvi čovek koji je podigao Skudeto sa tri različita kluba.

Oglas

Tačnije, prvi kojem se te titule priznaju, pošto je Fabio Kapelo osvajao sa Milanom, Romom i dve sa Juventusom koje su oduzete usled Kalčopolija.

Pre Napolija, Konte je sa Juventusom i Interom pokorio Italiju, a sada je pokazao da mu ponovo niko nije ravan.







"Ovi momci su fantastični. Nije bilo lako, pritisak je bio nenormalan. Teško je pobeđivati u Napoliju. Čim smo došli na stadion bilo nam je teško. Da smo ove ljude izneverili to bi nas pratilo čitav život", rekao je Konte.

A, nije sve tako bajno i lepo krenulo ove sezone.

"Ovo je svakako najteži i najstimulativniji izazov u mojoj karijeri. Doći u Napoli posle 10. mesta i pokušaj da se vratimo na stazu. Na otvaranju 0:0 protiv Modene u Kupu Italije i poraz od Verone u Seriji A 3:0. A sada slavimo Skudeto, to je neverovatno", dodao je Konte.







BONUS VIDEO Aleksandar Mitrović 19 utakmica - 19 golova







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare