Jedan od najboljih igrača Mančester sitija, Belgijanac Kevin de Brujne, mogao bi da propusti derbi susret sa Mančester junajtedom.

Gradski rivali igraju susret 28. kola Premijer lige u nedelju 8. marta od 17.30 časova.

De Brujnea nije bilo u timu šampiona Engleske u sredu na gostovanju Šefild Venzdiju u osmini finala FA kupa, a „građani“ su slavili pobedu od 1:0 golom Serhija Aguera u 53. minutu.

Posle meča menadžer Sitija Pep Gvardiola je rekao da nije siguran da će Belgijanac moći da zaigra na „Old Trafordu“.

„Kevin je imao problema sa povredom ramena i nije bio spreman za ovaj meč. U poslednjem minutu finala Liga kupa sa Aston Vilom (2:1) je pao nezgodno i povredio se. Ne znam koliko neće biti u stanju da igra, nadam se da to neće biti dugo. Ne znam da či će biti spreman za derbi“, rekao je Gvardiola.

De Brujne je bio jedan od najboljih igrača Sitija u prvom susretu osmine finala Lige šampiona protiv Reala u Madridu u kojem je engleski predstavnik slavio sa 2:1 i tako stekao prednost uoči revanša na „Etihadu“.

Ove sezone je na 26 utakmica u Premijer ligi postigao osam golova a zabeležio je čak 17 asistencija.