Fudbaleri Fjorentine pobedili su u četvrtak uveče u gostima Kaljari sa 3:2, u meču poslednjeg, 38. kola italijanske Serije A.

Strelci za Fjorentinu bili su Đakomo Bonaventura u 39, Nikolas Gonzales u 89. i Artur Melo iz penala u 13. minutu sudijske nadoknade vremena.

Golove za Kaljari postigli su Alesandro Deiola u 64. i Kingston Mutandva u 85. minutu, ali nisu uspeli da poprave dan svom treneru Klaudiju Ranijeriju koji odlazi u penziju.

Fjorentina je sa 57 poena na osmom mestu koje vodi u Evropu sledeće sezone, i ostalo je da odigra zaostali meč 29. kola u gostima protiv Atalante.

Ukoliko „viola“, tim Nikole Milenkovića osvoji i Ligu konferencija u finalu protiv Olimpijakosa 29. maja, pružiće šansu sledeće sezone Torinu da ode u Evropu.

Ujedno to može da oteža i posao Partizanu u borbi za UEFA takmičenja, jer bi „bikovi“ koji takođe igraju meč sa Atalantom do kraja sezone, u slučaju pobede nad timom iz Bergama, bili deveti predstavnik Italije u evropskom takmičenjima.

Istovremeno bi pobednici Lige Evrope završili na petom mestu. Partizan bi stoga mogao na Slaviju, Salcburg i Fenerbahče u borbi za Ligu šampiona u koju kreće od drugog kola kvalifikacija.

Kada je reč o Kaljariju, on je u Italiji sezonu završio na 15. mestu sa 36 bodova.