Argentinci su doživeli teške poraze od Brazilaca u polufinalu Kopa Libertadores, za titulu će se boriti Palmeiras i Santos.

Palmeiras je izgubio od River Plejta sa 2:0, ali je u prvoj utakmici pobedio sa 3:0, dok je Santos potpuno nadigrao Boku Juniors sa 3:0.

U prvom meču nije bilo golova, to je sada Santos nadoknadio, pa je Boki propala prilika da titulu posveti Dijegu Armandu Maradoni.

River je bio blizu prilike da ugrozi prolaz Palmeirasau jer je vodio sa 2:0 već od 44. minuta, čak je poništen gol Montijela VAR-om u 52. minutu, a nalet je upropastio Rohas, koji je dobio dva žuta kartona za deset minuta.

Tako je ostavio saigrače na cedilu u 73. minutu, što je Santosu olakšalo čuvanje rezultata sa igračem više.

Sa druge strane, Boka je razbijena golovima Pituke, Sotelda i Brage do 51. minuta, a Fabra je u 56. minutu dobio crveni karton, pa je i Boka sa 10 igrača završila meč.

Njegov start bio je brutalan, svesno je išao na to da kramponima zgazi protivničkog igrača koji leži, pa nema sumnje da će ga posle ovoga čekati i ozbiljna suspenzija.

Sada sledi spektakl Palmeiras – Santos na Marakani, 30. januara.