Bodo/Glimt razbio je ekipu Sarpsborga u meču 20. kola norveške lige sa 6:0 i to samo tri dana pred dolazak u Beograd.

Bodo će u sredu od 21.00 igrati revanš meč kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Crvene zvezde na Marakani.

Norvežani za razliku od Zvezde nisu odlagali ligaški meč i možda je i zbog toga Bodo slavio u prvom meču sa 2:1 u Norveškoj.

Kod njih nema odmora, ali u subotu nije bilo odmora ni za golmana Sarpsborga, Karljohana Eriksona, koji je šest puta vadio loptu iz svoje mreže.

Poveo je Bode preko Gunersena u 19. minutu, do kraja prvog poluvremena prednost je duplirao Helmersen, koji je pogodio u 37. minutu.

Dugo potom nije bilo golova, a u finišu meča Bode-Glimt je ubacio u petu brzinu. Golovi su se nizali kao na traci, u 72. pogodio je Saltnes, dva minuta kasnije Hauge. Seriju je sva dva pogotka, u 79. i 84. minutu zatvorio Hog.