Real Madrid vs Partizan Belgrade Foto:EPA-EFE/Kiko Huesca

Košarkaši Partizana poraženi su od Reala u Madridu u drugom kolu Evrolige rezultatom 93:86.

Ovo je drugi poraz Partizana u elitnom takmičenju iz isto toliko utakmica, dok je Real upisao prvu pobedu.

Dobro su krenuli crno-beli, čak i bolje. Vodili su tokom uvodnog dela utakmice i bili su razigrani.

Partizan je pogodio čak šest trojki u prvoj četvrtini, i to šestorica različitih igrača.

Međutim, Real je na različite dolazio do poena.

Posebne probleme za Partizan je predstavljao ofanzivni skok protivnika. I uopšte, Real je imao 34 skoka, a Partizan 25.

Tokom tri četvrtine su crno-beli bili ravnopravan rival, na svaku seriju Reala imali odgovor, ali onda su se raspali u poslednjoj deonici…

Džanan Musa i Rejtan Mejs su prelomili ovu utakmicu početkom poslednje četvrtine, kada je Real bio u seriji 15:0. Doprineo je i nesportski faul Vanje Marinkovića, koji je bez obzira na to, odigrao dobru utakmicu sa 12 poena, dva skoka i četiri asistencije.

Pokušao je Karlik Džons da vrati Partizan u život, ali je već bilo kasno…

On je i bio najefikasniji u Partizanu sa 15 poena, pratili su ga Marinković i Sterling Braun sa po 12.

Kod Reala, najbolji poenterski je bio Serž Ibaka sa 15 poena, sedam skokova i tri asistencija, a posebno se istakao Fakundo Kapaco koji je imao osam poena, šest skokova i čas 11 asistencija.

Real Madrid – Partizan 93:86 (24:24, 26:23, 18:17, 25:22)

Dvorana: Vizink centar; Sudije: Milan Nedović, Tomaš Travicki, Emin Mogulkoč

Real Madrid: Kampaco 8, Ljulj 2, Feliz 2, Abalde 4, Gonzales 0, Hezonja 10, Musa 12, Rejtan-Mejs 12, Dek 10, Ibaka 15, Endijae 10, Tavares 8

Partizan: Lundberg 6, Karlik Džons 15, Nilikina 11, Nakić 5, Marinković 12, Pokuševski 0, Braun 12, Bonga 6, Lakić 0, Dejvis 8, Koprivica 0, Tajrik Džons 11

Real Madrid - Partizan 93:86